PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

Drukuj

miedzynarodowyW październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r
Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. – cały październik.
Z tej okazji w Naszej bibliotece trwa wystawa pt. : „Książki z Naszej Biblioteki do poczytania” Zainteresowani uczniowie mogą korzystać z tej formy prezentacji i wypożyczać daną książkę.

Przez cały miesiąc październik, trwa konkurs czytelniczy pt.: „Czy znasz autora swoich lektur" Uczniowie odwiedzający bibliotekę szkolną, podczas wypożyczania książek będą odpowiadali na pytania bibliotekarza. Jeśli uczeń odpowie prawidłowo otrzyma słodki upominek .
Na parterze w holu znajduje się magiczny stolik bookcrossingowy czyli krążąca książka. Akcja ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa. Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wykonana została gazetka pt: Wpływ czytania na aktywizację pięciu obszarów kompetencyjnych(emocje, koncentracja, komunikacja ,inteligencja emocjonalna, odpoczynek).Zapraszamy do zapoznania !!!!
Biblioteka szkolna ogłasza Plebiscyt „Uczniowskie bestsellery” Stwórz z Nami „Złotą Dziesiątkę” najpopularniejszych książek.
Wszystkich zapraszamy do korzystania z Naszej Biblioteki!!!

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews