Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

Drukuj

pilka siatkowaDnia 27.02.2019r. roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyły się eliminacje Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej w kategorii chłopców . W eliminacjach brało udział siedem drużyn z liceum ogólnokształcącego i technikum. Zainteresowanie zawodami przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Jednym z celów wychowania fizycznego jest kształtowanie współdziałania w grupie, akceptacji siebie i innych, a także kultury kibicowania oraz stosowania zasady „fair play” w sporcie i w życiu. Rozgrywki sportowe i zdrowa rywalizacja między rówieśnikami pozwala na nawiązaniu pozytywnych więzi emocjonalnych w zespołach klasowych , które spaja wspólny cel ,jakim jest osiągnięcie zwycięstwa. Dzięki zawodom mogliśmy zobaczyć wielu utalentowanych młodych ludzi w tej dyscyplinie sportu, którzy potrafili stworzyć pozytywną atmosferę i wyzwolić wśród kibiców wiele emocji.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00, a uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZSP w Kłodawie Pan Jerzy Markowski. W szkolnych rozgrywkach uczestniczyło 54 zawodników oraz 8 sędziów i 2 osoby zajmujące się oprawą muzyczną. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. W grupie pierwszej znalazły się reprezentacje z klasy I TE, ITLG, II TI i III TLG. W grupie drugiej rywalizowali zawodnicy z klasy ITE/TLG, IITE, i IIIA LO. Do półfinału zakwalifikowały się po dwa zespoły z każdej grupy.
Grupa A:
1. IITI – 6 punktów
2. III TLG- 4 punkty
Grupa B:
1. IITE- 4 punkty
2. I TE/TLG- 2 punkty
Termin rozgrywek półfinałowych ustalą organizatorzy w porozumieniu z reprezentacjami poszczególnych klas.
Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Mariola Główczyńska ,Ewa Pawlak, Paweł Paluszkiewicz. Opiekę medyczna zapewniła higienistka szkolna Pani Alina Święcka.
Dziękujemy drodzy uczniowie za wasze zaangażowanie i postawę.
Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews