Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0

Drukuj

noc zawodowcow24 października 2019 roku organizowana była przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie oraz współorganizatorów Noc Zawodowców.
Naszą szkołę podczas tej uroczystości prezentowali uczniowie:
- Wiktoria Woźniak klasa IV TL,
- Arkadiusz Zwoliński klasa VITL,
- Oliwia Wastowska klasa IIITL,
- Filip Lachowicz klasa IIITL,
- Rafał Ryske klasa IIITI,
- Konrad Kaczmarek klasa IIITI,
- Adrian Sosnowski klasa IIITE,
- Jacek Chęciński klasa IIITE.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie warsztatów i prezentacji szkoły:
- Aleksandra Arkuszewska w zawodzie technik logistyk,
- Krzysztof Arkuszewski w zawodzie technik mechanik,
- Marcin Siwiński w zawodzie technik elektryk,
- Paweł Ostrowski w zawodzie technik informatyk.
Koncepcja naszej prezentacji polegała na przeprowadzeniu warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w sposób jak najbardziej przystępny dla odbiorcy, który po raz pierwszy spotkał się z wybranym zawodem. Podczas zajęć warsztatowych można było załadować i rozładować określony ładunek, sformować paletową jednostkę ładunkową zgodnie z zamówieniem klienta, zagospodarować wirtualny magazyn oraz zaplanować proces produkcyjny, zbadać poziom natężenia światła, poznać podstawy programowania i elektroniki, tworzyć sieć komputerową, stworzyć instalację elektryczną, poznać oprzyrządowanie wykorzystywane w pracy elektryka, wymienić koło samochodowe, poznać tajniki oprogramowania wspomagającego proces produkcji CAD, organizować i nadzorować proces produkcji maszyn i urządzeń oraz przeprowadzić proces produkcji. Oprócz warsztatów związanych z zawodami można było zagrać w gry dydaktyczne oraz wziąć udział w wyścigu zawodowców. Całość naszych warsztatów dopełniały materiały promocyjne oraz film promocyjny. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Jakubowi Drozdowskiemu uczniowie klasy IVTI za wkład pracy i pomoc w przygotowaniu materiałów promocyjnych oraz filmu z lotu ptaka naszej szkoły. Jeszcze raz dziękujemy.
Noc Zawodowców była dobrym sposobem na zaprezentowanie naszej szkoły szerszej grupie osób zainteresowanych edukacją zawodową. Mamy nadzieję, że osoby biorące udział w naszych warsztatach zdobyły nową wiedzę oraz umiejętności praktyczne poprzez dobrą zabawę.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews