KLASOWA WIGILIA BEZ PLASTIKU

Drukuj

plastikSzkoła też może być eko! Jesteśmy placówką, która dba o środowisko naturalne i promuje wśród uczniów proekologiczne zachowania. W związku z tym, postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Klasowa Wigilia bez plastiku”. Uczniowie naszej szkoły przy wsparciu wychowawców zorganizowali wspólne świętowanie ograniczając plastikowe opakowania do minimum. W tym dniu przynieśli swoje szklane talerzyki oraz kubeczki. Dzięki temu, biorąc pod uwagę ilość klas w naszej szkole, uniknęliśmy wyrzucenia kilkunastu worków plastiku, używanego zaledwie przez 2-3 godziny. Czy wiedzieliście, że plastik rozkłada się od 100 do 1000 lat ? Nasi uczniowie wiedzą i dlatego tak ochoczo przystali na ten pomysł. Do akcji zachęcały Anna Ostrowska i Aleksandra Arkuszewska.
Dziękujemy za wsparcie i pomoc wszystkim wychowawcom.
Pozdrawiamy!

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews