Klaps

Drukuj

"KLAPS"

Szkolne Koło Fotograficzno-Filmowe

W listopadzie 2007 roku zostało powołane do życia Szkolne Koło Fotograficzno-Filmowe. Koło nosi nazwę "KLAPS".  Założycielami koła i opiekunami koła jednocześnie są nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie:

mgr Aleksandra Arkuszewska

mgr Krzysztof Arkuszewski

Pomocą służą również nauczyciele wspomagający działalność koła:

mgr Izabela Dzięgielewska

mgr Małgorzata Stegenda

mgr inż. Paweł Ostrowski

Głównym założeniem koła jest promowanie działalności pozaszkolnej uczniów naszej szkoły związanych z fotografiką oraz z filmowaniem. Uczniowie działający w kole uczą się technik wykonywania zdjęć i nagrywania filmów ale także ukazują piękno świata widziane przez pryzmat obiektywu aparatu fotograficznego. Spotkania członków koła są nieregularne i odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunami i członkami koła. Bardzo często są to konsultacje indywidualne.  Uczniowie w ramach koła mają możliwość poszerzenia oraz podzielenia się z innymi swoją widzą i umiejętnościami oraz podzieleniem się doświadczeniami związanymi z pasją jaką jest fotografika czy filmowanie.

Pierwsza wystawa fotograficzna koła odbywa się od 18 stycznia 2008 roku do 29 lutego 2008 roku.  W kolejnych miesiącach sukcesywnie odbywały będą się kolejne wystawy. Nie wykluczone, że odbędzie się projekcja amatorskiego filmu naszych uczniów, który jest w trakcie przygotowań. Tematyka filmów prezentowanych w ramach koła to przede wszystkim problemy społeczne oraz filmy przyrodnicze.

Członkowie koła mają szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności nie tylko wśród członków koła ale na forum całej szkoły. Będziemy też brali udział w konkursach ogólnopolskich.

Członkami koła są uczniowie wszystkich profili kształcenia w naszej szkole są to uczniowie liceum, technikum ale i szkoły zawodowej.

Najaktywniejszymi członkami koła są:

Paulina Nowicka klasa IALO
Katarzyna Pawlak IALO
Dawid Tomaszewski III TI

Członkowie koła zrealizowali następujące projekty:

- Filmy
  Szkoła z klasą
  Kronika szkolna
  Ballada o (nie)zwykłej szkole


- Wytawy fotograficzne
  Makrofotografia
  Pejzarze
  Człowiek
  
Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych do współpracy z nami.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews