Polonez we wnętrzu Ziemi

Drukuj

Wnętrze Ziemi bije swoim rytmem, ale w 2012r. zabiło w rytmie dźwięków „Poloneza” z filmu pt. „Pan Tadeusz” autorstwa znakomitego kompozytora- Wojciecha Kilara. Echo głosu Podkomorzego „Poloneza czas zacząć” rozległo się w wyobraźni każdego, kto wtedy znalazł się 600m pod ziemią- w Kopalni Soli Kłodawa . Każdego roku maturzyści przygotowują się do prezentacji poloneza podczas inauguracji Balu Studniówkowego, ale pomysł okazał się na tyle oryginalny, że spotkał się z aprobatą zarówno maturzystów, jak i władz kopalni. Dzięki uprzejmości dyrekcji, wśród solnych, monumentalnych ścian, w baśniowej scenerii, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie doświadczyli niezwykłych chwil. Wydarzenie rzeczywiście można zaliczyć do wyjątkowych. Wprawdzie na deskach podziemnej sceny odbywają się koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne, ale tradycyjny polski taniec wykonano tu po raz pierwszy i jak dotąd, jedyny.

Choreografię układu tanecznego opracowała mgr Mariola Główczyńska. Stroje wykonały panie: Anna Tomczyk oraz Małgorzata Stegenda.
Poloneza wykonali uczniowie klasy III B LO o profilu turystyczno-menadżerskim (rocznik 2009-2012r. Wychowawa: Joanna Kolodziejska) ZSP w Kłodawie:

Paweł Banasiak
Karolina Chruścielska
Karol Frydrych
Monika Furmańska
Edyta Gębka
Paweł Jadczak
Ewa Jankowska
Wioletta Kamińska
Mateusz Kołodziejczak
Dawid Kurpik
Patrycja Kurpik
Karolina Malinowska
Magdalena Nasiewicz
Monika Nowak
Paulina Rosiak
Patrycja Rosiak
Agata Stępniewska
Anna Szczyglewska
Justyna Szymańska
Mateusz Wawrzyniak
Adrian Wilk

Nagranie filmu: Studio Video Z, montaż: Aleksandra Arkuszewska.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews