28 kwietnia, na strzelnicy Bractwa Kurkowego "Rogoża" w Rogoźnie, odbył się 61 Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2022". Konkurencja rozgrywana na tych zawodach to karabin sportowy bocznego zapłonu, 40 strzałów leżąc.

Naszą szkolę, i jednocześnie powiat kolski, reprezentowały drużyny w składzie:
-drużyna dziewcząt: Magdalena Banasiak, Wiktoria Frątczak, Wiktoria Grabowska,
-drużyna chłopców: Kamil Szczęsny, Oskar Rutkowski i Jan Felczyński.
Nasi reprezentanci nie zawiedli, wygrywając klasyfikację drużynową chłopców i dziewcząt. Zwycięstwo zagwarantowało im udział w Finale Centralnym, w którym będą reprezentować województwo wielkopolskie.

Oprócz dobrych wyników drużynowych zdobyliśmy także trofea indywidualnie:
-w kategorii dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Frątczak, drugie miejsce zajęła Magdalena Banasiak, Wiktoria Grabowska zajęła wysokie 5 miejsce,
-w kategorii chłopców zwyciężył Kamil Szczęsny przed Oskarem Rutkowskim, Jan Felczyński w swoim debiucie zajął 5 miejsce.

Składamy serdeczne podziękowania władzom powiatu kolskiego za wsparcie i zapewnienie transportu na zawody. Szczególne podziękowania dla pana Mariusza Andrzejczaka za wszelką pomoc, która umożliwiła nam start w tych zawodach.
Gratulujemy Naszemu Dream Team-owi udanych zawodów i życzymy powodzenia w finale Centralnym.