Kochani, mija dziś 82 dzień wojny w Ukrainie i mimo, że większość z nas oswoiła się już z tym wydarzeniem, nie przestajemy wspierać i pomagać naszym wschodnim sąsiadom. Dzięki staraniom Samorządu Szkolnego nasza biblioteka wzbogaciła się o księgozbiór w języku ukraińskim. Zadanie to zostało osiągnięte dzięki współpracy z wydawnictwem Nowa Era. Część naszych ukraińskich gości, którzy przybyli na początku wojny do naszej gminy i gmin ościennych wraca do swoich domów, jednak są i tacy, którzy dopiero teraz znajdują w naszej gminie spokojny dom. Tej grupie również pomagamy przygotowując wyprawki szkolne przy wsparciu naszych uczniów i Banku Żywności w Koninie. Oprócz tego nasza nauczycielka Pani Grażyna Michałkiewicz, w każdą środę prowadzi lekcje języka polskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osób zainteresowanych tą formą wsparcia cały czas przybywa. Nowi mieszkańcy naszej gminy mogą liczyć na pomoc ze strony Pani Grażyny Michałkiewicz nie tylko w postaci nauki języka, ale także podczas przeprowadzania spraw urzędowo-administracyjnych, pomaga także w znalezieniu zatrudnienia. Wszystkie podejmowane przez nas działania nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie dyrekcji ZSOiT w Kłodawie.

Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i pomoc. ❤

Pozdrawiamy Samorząd Szkolny