Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce, podczas której eksplorowali najciekawsze zakątki Zakopanego i Krakowa.

Pierwszy dzień spędziliśmy bardzo aktywnie, wędrując i podziwiając niepowtarzalne krajobrazy Tatr. Pobyt w Zakopanem rozpoczęliśmy od spaceru na Gubałówkę, gdzie towarzyszył nam przewodnik tatrzański, który w interesujący sposób opowiadał o górach i innych atrakcjach turystycznych tego regionu. Kolejnym przystankiem były Krupówki z tradycyjnymi oscypkami i niepowtarzalną atmosferą. Wypoczynek na świeżym powietrzu i piękna pogoda były najlepszym prezentem dla naszej młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Dolina Chochołowska to jedno

z najbardziej urokliwych zakątków Podhala. Spędziliśmy tam kolejny dzień, podziwiając widoki oraz słuchając opowieści przewodnika. Po kilkugodzinnym spacerze wróciliśmy do miejsca zakwaterowania na kiełbaski z grilla. Ostatni dzień wycieczki upłynął pod znakiem smoka wawelskiego. Kraków to piękne miasto, tętniące życiem oraz pełne wspaniałych zabytków. Kilka godzin to zdecydowanie za mało, żeby zobaczyć wszystkie. Mimo ograniczonego czasu zdołaliśmy zwiedzić Królewską Katedrę na Wawelu z kryptami i wieżą z Dzwonem Zygmunta, spacerowaliśmy Drogą Królewską, podziwialiśmy Pałac Arcybiskupi oraz najstarszą część Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spędziliśmy trochę czasu na Rynku Głównym, gdzie przewodnik opowiadał o zabytkach na czele z Kościołem Mariackim.

Po powrocie do Kłodawy z przyjemnością wracamy pamięcią do miejsc, piękna przyrody oraz chwil, które spędziliśmy razem.

Zapraszamy do obejrzenia relacji, która przedstawia najpiękniejsze z nich.