Dnia 14 czerwca 2022r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali szkolne mistrzostwa w Piłce Siatkowej w kategorii chłopców o tytuł „Mistrza Piłki Siatkowej ZSOiT w Kłodawie roku szkolnego 2021/2022”.

W zawodach uczestniczyły 4 najlepsze reprezentacje szkoły z poszczególnych klas:
• „Zemsta Harnolda”- 3TI(4)
• „Figi na boisku” – 1TLG + 1LO + 1TE
• „ Loża szyderców” – 2TLG
• „ Totalni Amatorzy” – 1TLG + 1LO

Zawody rozpoczął o godzinie 9.00 dyrektor szkoły Pan Jerzy Markowski życząc wszystkim zawodnikom zwycięstwa w ramach sportowej rywalizacji fair play.

Nauczyciele i uczniowie stanęli na wysokości zadania zapewniając zawodnikom pełen profesjonalizm organizacyjny zarówno od strony technicznej jak i sędziowskiej co przełożyło się na miłą atmosferę , która pozwoliła graczom skupić się na rywalizacji sportowej. Zawodnikom zapewniono również opiekę medyczną. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym „ w następującej punktacji: zwycięstwo – 1pkt, przegrana – 0 pkt. Było o co walczyć, ponieważ najlepsza reprezentacja wychodząca z grupy walczyła o miejsce w finale.

Umiejętności siatkarskie uczniów nie tylko zadziwiały widzów , ale również nauczycieli, którzy zauważyli wiele nowych talentów. Technika a szczególnie taktyka gry wzbudzała u uczniów wiele pozytywnych emocji. Sędziowie również wykazali się pełnym profesjonalizmem znajomości zasad sędziowania i przepisów gry. Najbardziej emocjonujące mecze były o miejsca na podium. Cieszy nas fakt, że uczniowie w naszej szkole wykazują się nie tylko umiejętnościami gier zespołowych, ale również wysoką kulturą osobistą i zasadami fair play.

Dziękujemy bardzo absolwentowi naszej szkoły Kamilowi Szczęsnemu obsługę sędziowską zawodów.

W wyniku rywalizacji sportowej reprezentacje klas zajęły następujące miejsca:
I miejsce – „ZEMSTA HARNOLDA”
II miejsce- „LOŻA SZYDERCÓW”
III miejsce – „FIGI NA BOISKU”
IV miejsce- „ TOTALNI AMATORZY”

Lista sędziów:
Sędzia główny – Kamil Szczęsny- absolwent
Sędzia pomocniczy – Wiktoria Bednarowicz – klasa 3TLG4
Sędzia liniowy – Karolina Kudzia, Małgorzata Kudzia, Amelia Chmielewska, Izabela Kowalczyk – klasa 2TLG + klasa1 ALO
Sędzia sekretarz – Sierocka Nikola, Laura Michalska – klasa 1 A LO
Sędzia punktowy- Dominik Kozioł – klasa 3TLG4

Lista zawodników:
Nazwa drużyny: Zemsta Harnolda Klasa 3TI(4): 1. Sędziak Wiktor (Kapitan) 2. Andrzej Dębski 3. Jacek Bednarowicz 4. Jan Dąbrowski 5. Szymon Więtczak 6. Dominik Kowalski

Nazwa drużyny: Loża Szyderców Klasa 2TLG: 1. Gracjan Walczak 2. Rosiak Szymon 3. Kubiak Karol 4. Górski Bartek (kapitan) 5. Józefiak Krystian

Nazwa drużyny: Figi na boisku Klasa 1TLG + 1LO + 1TE: 1. Dominik Graliński 2. Sędziak Gabriel (kapitan) 3. Kacper Michalak 4. Jakub Nowakowski 5. Michał Marciniak 6. Oktawian Kucia 7. Mateusz Bawej

Nazwa drużyny: Totalni Amatorzy Klasa 1TLG +klasa 1ALO: 1. Dawid Cieniecki 2. Paweł Brzeziński 3. Adam Wesołowski (kapitan) 4. Kacper Zajączkowki 5. Filip Pietrzak 6. Bartek Wesołkowski

Wszystkie drużyny zostaną nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców i Kopalnię Soli Kłodawa na uroczystości zakończenia roku szklonego 24 czerwca 2022r. Na koniec były uśmiechy i pamiątkowe zdjęcia . Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom: zawodnikom i sędziom za pomoc w zorganizowaniu zawodów.

Ze sportowym pozdrowieniem Mariola Główczyńska, Ewa Pawlak, Paweł Paluszkiewicz.