„Nie sztuką jest być lepszym od innych, sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”

W dniach 17-21 października 2022 klasy III TL oraz III TL/TE wraz z wychowawcami, Barbarą Rutkowską i Karolina Szkudlarek oraz opiekunami, Anną Cichocką i Grażyną Michałkiewicz, wzięliśmy udział w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki i Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Pobyt w Centrum pozwolił nam osiągnąć zamierzone cele. Realizowana tematyka zajęć obejmowała treści zawarte w naszym szkolnym programie wychowawczo-profilaktycznym.

Na zajęciach zastosowano wiele nowatorskich metod pracy, ciekawych środków dydaktycznych, do których nauczyciele w klasie szkolnej nie zawsze mają dostęp.

Wszystkie te działania sprawiły, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele, inaczej postrzegają siebie nawzajem i mamy nadzieję, że będą dla nas źródłem wielu nowych inspiracji. Jesteśmy przekonani, że to był czas dobrze wykorzystany. Myślimy też, że to, czego nauczyliśmy się od realizatorów programu, zaowocuje w naszym przyszłym życiu i wówczas dla nas wszystkich będzie to wielką satysfakcją. Ogromna życzliwość realizatorów, ich profesjonalizm i wiedza, spowodowały, że trudno nam było opuszczać to miejsce. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość uczestniczyć w różnych zajęciach, które obudziły w nas wiele pozytywnych emocji i za to im bardzo dziękujemy!