za pomoc jaką otrzymała. Ale zacznijmy od początku. W grudniu, podczas szkolnej akcji charytatywnej, licytowaliśmy bombki bożonarodzeniowe. Zgodnie z planem, zebrane pieniądze miały pomóc osobom starszym z naszego miasta/gminy. W znalezieniu takiej osoby pomógł nam ks. Robert Mac. Gdy pojechaliśmy na miejsce ani przez chwilę nie wahaliśmy się. Decyzję podjęliśmy od razu: pomagamy!!!

Pani B, która pragnie pozostać anonimowa, mieszka sama. Otrzymuje bardzo niską emeryturę. Nie zawsze jest w stanie sprostać opłacaniu rachunków. Doprowadziło to do sporego zadłużenia rachunku za opłatę wody. Opłaciliśmy rachunek, dostarczaliśmy cyklicznie artykuły spożywcze i chemiczne. Udało nam się wspomóc przyczepą drewna opałowego. Nasza pomoc trwała od lutego do Wielkanocy.

Zaskoczeniem dla nas była postawa Pani B, która nie załamuje się, i cierpliwie przyjmuje to, co daje jej los. Nasze środki finansowe- niestety- wyczerpały się. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogli jeszcze pomóc…..za rok też będą święta).

W imieniu Pani B, dziękujemy nauczycielom i uczniom ZSOiT w Kłodawie za wsparcie naszej akcji. BARDZO POMOGLIŚCIE!!!!! Dziękujemy!!!!

Opiekunowie Szkolnego Klubu Świątecznej Pomocy: J.Kołodziejska i B.Rutkowska.