Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy – głosi starożytna sentencja. Celem zdobywania wiedzy nie jest zadowolenie nauczyciela, nie stopnie w dzienniku, ale dążenie do celu, jakim jest przygotowanie do samodzielnego, dorosłego życia.

Dziś 74 uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie zakończyło rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym posadzeniem dębu przez tegorocznych maturzystów wspólnie z dyrekcją i wychowawcami. Młodzież trzech klas IV zdecydowała, że posadzony przez nich dąb będzie nosił imię ich zmarłego kolegi Dominika – „Donia”.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami i obecnymi podczas uroczystości rodzicami, przeszli na hol szkoły, gdzie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Ośmiu uczniów, odebrało świadectwa z wyróżnieniem za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Zostały również wręczone rodzicom wzorowych uczniów listy gratulacyjne. Były nagrody za pracę na rzecz szkoły i środowiska, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, osiągnięcia w Szkolnym Kole Strzeleckim oraz współpracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Całość uroczystości uświetnił występ tegorocznych absolwentów, którzy ostatni raz zaśpiewali i zagrali w murach szkoły jako jej uczniowie.

Wszystkim bohaterom dzisiejszej uroczystości gratulujemy osiągniętych wyników w nauce i życzymy sukcesów podczas nadchodzącej matury. 🍀🍀🍀