Dnia 9 listopada 2023r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Szachach drużynowych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - XXV Licealiady. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło szkolnych szachistów z różnych placówek edukacyjnych, tworząc atmosferę intensywnej rywalizacji oraz spotkania pasjonatów tej wspaniałej gry umysłowej. Turniej nie tylko dostarczył nam niezapomnianych chwil rywalizacji, ale także okazał się być wyjątkowym doświadczeniem dzięki serdeczności i gościnności gospodarzy. Dyrektor szkoły powitał wszystkich zawodników i opiekunów pysznym śniadaniem . Ta niespodzianka była miłym początkiem dnia.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje 5 szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie, Liceum Ogólnokształcące im . Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych im. Stanisława i Władysława Grabskich w Kole, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu -gospodarz i organizator zawodów. Mecze rozgrywane były rozgrywane systemem „każdy z każdym „ w następującej punktacji : zwycięstwo – 2pkt, remis – 1 pkt , przegrana – 0 pkt.

Dzięki wspaniałej grze całej drużyny nasza szkoła- ZSO i T w Kłodawie zajęła II miejsce w Powiecie kolskim wygrywając trzy mecze i odnosząc tym samym tylko jedną porażkę.

Radość z tego osiągnięcia jest tym większa, że jednocześnie oznacza to awans naszej szkoły do finałów wojewódzkich.
Skład reprezentacji ZSO i T w Kłodawie, którzy wywalczyli II miejsce:
1. Hubert Stęperski
2. Hubert Pałka
3. Antoni Bałdyga
4. Aleksandra Ziółkowska
W wyniku rywalizacji sportowej reprezentacje szkół zajęły następujące miejsca:

I miejsce - Liceum Ogólnokształcące im . Kazimierza Wielkiego w Kole
II miejsce- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie
III miejsce- Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych im . Stanisława i Władysława Grabskich w Kole
IV miejsce - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu
V miejsce- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, a trzy pierwsze reprezentacje otrzymały z rąk dyrektora szkoły puchary ufundowane przez Wydział Oświaty , Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kole. Powiat kolski na zawodach wojewódzkich reprezentować będą: Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za emocjonujące chwile oraz organizatorom za perfekcyjną koordynację turnieju. Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie godnie reprezentować nasz powiat podczas kolejnych szachowych wydarzeń. Ze sportowym pozdrowieniem Mariola Główczyńska