Dnia 15.11.2023 roku w ramach zbliżającego się Dnia Rzucania Palenia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z pracownikiem pionu oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE z Koła - Panią Krystyną Wojdak, dotyczące szkodliwości palenia tytoniu i e-papierosów. Przeprowadzona prelekcja była niezwykle wartościowa i stanowiła okazję do refleksji nad własnym zdrowiem.

Dodatkowo na holu hali sportowej przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przedstawiły program dotyczący profilaktyki palenia tytoniu, chętnie rozmawiały z uczniami, odpowiadały na pytania, promowały zdrowy styl życia, uświadamiały, że zarówno bierne jak i czynne palenie szkodzi zdrowiu dając jednocześnie możliwość sprawdzenia się smokelyzerem, w celu zweryfikowania ile tlenku węgla posiadają w wydychanym powietrzu. W tym dniu został rozstrzygnięty również konkurs szkolny pt. ,,Nie palę’’ (plakat dotyczący profilaktyki palenia tytoniu):

I miejsce zajęła – klasa IIIA LO
II miejsce – klasa IA LO
III miejsce – klasa I TE

Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy a laureatom gratulujemy! Organizatorami przedsięwzięcia z ramienia szkoły był Dyrektor Jerzy Markowski, pedagog szkolny Ewa Pawlak oraz pedagog specjalny Klaudia Łuczak.