Złoto dla ZSOiT w Kłodawie w „ Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej ” w kategorii chłopców 🏆👏🥇 Dnia 01.02.2024r w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - XXV Licealiady w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole zostały zorganizowane „ Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej ” w kategorii chłopców.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00. Organizatorzy życzyli wszystkim zawodnikom zwycięstwa w ramach sportowej rywalizacji fair play. Gospodarze stanęli na wysokości zadania zapewniając zawodnikom pełen profesjonalizm zarówno od strony technicznej jak i sędziowskiej co przełożyło się na miłą atmosferę, która pozwoliła graczom skupić się na rywalizacji sportowej. Zawodnikom zapewniono również opiekę medyczną.
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym„. Dzięki wspaniałej grze całej drużyny nasza szkoła - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie zajęła I miejsce w powiecie kolskim wygrywając wszystkie mecze. Radość z tego osiągnięcia jest tym większa, że jednocześnie oznacza to awans naszej szkoły do zawodów rejonowych. Rywalizacja była zawzięta, chłopcy walczyli o każdy punkt, a umiejętności koszykarskie zarówno w ataku jak i w obronie zadziwiły nie tylko widzów, a także nauczycieli, którzy zauważyli wiele nowych talentów.

Na szczególną uwagę zasługuje Maciej Skubiszewski, który zdobył najwięcej punktów w całym turnieju. Jego technika gry oraz umiejętność kierowania zespołem nie tylko przyczyniły się do zwycięstwa, ale wzbudziły również podziw i wiele pozytywnych emocji.

Na pochwałę zasługuje sędzia główny, który wykazał się pełnym profesjonalizmem znajomości zasad sędziowania i przepisów gry. Cieszy mnie fakt, że uczniowie w naszej szkole wykazują się nie tylko umiejętnościami gier zespołowych, ale również wysoką kulturą osobistą i zasadami fair play.

W wyniku rywalizacji sportowej miejsca medalowe zajęły następujące szkoły:
I miejsce -Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie
II miejsce- Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole
III miejsce – Zespól Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu
Skład reprezentacji ZSO i T w Kłodawie, którzy wywalczyli I miejsce: 1. Maciej Skubiszewski – kapitan 2. Łukasz Rybiński 3. Kacper Mruk 4. Marco Gaudyn 5. Antoni Bałdyga 6. Miłosz Klauza 7. Marcel Rzepka 8. Patryk Kotliński 9. Bartosz Wesołkowski

Brawo chłopaki! Gratulacje!
Ze sportowym pozdrowieniem Mariola Główczyńska