„Na ścieżce przedsiębiorczości upór w dążeniu do celu jest najważniejszy”.
Aliko Dangote, założyciel Dangote Group

Trzy ambitne uczennice: Martyna, Julia i Katarzyna z klasy I LO postanowiły wykorzystać swoją pasję i wzięły udział w konkursie „Postaw na BIZNES” organizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.

Etap I konkursu polegał na napisaniu jak najlepszego Biznesplanu. Prace trwały od października do stycznia i dzięki pracy zespołowej i umiejętnością interpersonalnym powstał plan na biznes, który pozwolił zakwalifikować się naszym uczennicom do etapu drugiego.

Etap II konkursu to Symulacja Biznesowa, która jest unikatowym narzędziem na rynku edukacyjnym pozwalającym zarządzać wirtualnym przedsiębiorstwem. Uczennice zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności wcielając się w rolę przedsiębiorców. Będą mogły realnie eksperymentować z różnymi strategiami i pomysłami na prowadzenie firmy w bezpiecznym wirtualnym środowisku. Wartością szczególną konkursu „Postaw na BIZNES” jest nagroda specjalna dla zwycięskiego projektu, którą jest „Dzień Menedżera”. Zwycięzcy spędzą dzień w firmie, w której będą obserwować pracę osób nią zarządzających.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.