Dnia 23 kwietnia 2024r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole, odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w koszykówce 3x3 w kategorii chłopców. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 4 szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespół Szkół Technicznych w Kole oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym„.

Drużyna ZSOiT w Kłodawie w składzie: Skubiszewski Maciej kl. II TGE, Mruk Kacper kl. II TI, Gałdyn Marco kl. I TE, Rzepka Marcel kl. V TI godnie reprezentowała naszą szkołę uzyskując następujące wyniki: ZSOiT w Kłodawie - LO Koło 8:9 ZSOiT w Kłodawie - ZST Koło 19:7 ZSOiT w Kłodawie - ZSCKR Powiercie 14:8

W wyniku rywalizacji sportowej reprezentacje szkół zajęły następujące miejsca:
I miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole
II miejsce- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie
III miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Kole
IV miejsce- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu  

Dwie najlepsze reprezentacje będą reprezentowały powiat kolski na zawodach rejonowych.